-
Godt nyttår! Her er vårens bøker for lesegruppa BOK-I-LUNSJEN
Visste du at Frivilligsentralen har en lesegruppe som treffes annenhver torsdag kl 13.30 til hyggelig bokprat? Det er planlagt 8 boktreff denne våren. Flere av bøkene låner du gratis på ditt nærmeste bibliotek, de kan bestille boka for deg. Her er boklista for bøkene som skal gjennomgås, bare å glede seg! Frivilligsentralen har nærmere 4.000 bøker i Loppestuene gjenbruksbutikk, et eldorado for lesehester.
FLOTT før 17. MAI FEST
Ca. 40 personer fant veien til Frivillighetssentralen 16. Mai. Her vaiet flaggene og bordene på uteplassen var pyntet i rødt, hvitt og blått. Solen skinte fra skyfri himmel, Birger serverte pølser med deilig tilbehør og Ilse- og Kristins sentralbakte boller gikk ned på høykant til kaffekoppen. Seks ulike nasjoner var representert, vi rensket halsen og sang Norge i rødt, hvitt og blått og Kjersti ønsket velkommen med små 17. mai vers. Ekstra hyggelig var det at staben i kirken stilte mannsterke med sognepresten i spissen. Tusen takk til alle frammøtte for at dere gjorde 16. mai festen vår så hyggelig og tusen takk til frivillighetsgjengen for topp innsats både ute i felten og ute ved bordene. HIPP, HIPP, HURRA!!![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Del på:
-
Hyggelige og sosiale møteplasser i bydel Nordre Aker desember 2025
Blir jula lang og litt kjedelig? Da finnes det FLERE MØTPLASSER i bydelen vår som er åpne i desember og noen er også åpne i romjula! Nedenfor ser du en liten oversikt. Sjekk gjerne ut deres egne hjemmesider og søk dem opp på Facebook, flere har info begge steder. Frivilligsentralen på Grefsen er stengt i julen og åpner tirsdag 6. januar 2026. Gledelig jul og godt nyttår!
-
HERREKLUBBEN: Foredrag OLJEEVENTYRET og juleavslutning onsdag 10. desember kl 18
Dette foredraget kan du ikke gå glipp av: "Det norske oljeeventyret gjør verden til et bedre sted" v/Øystein Sjølie, forfatter av Oljeboka. Ingen slå Øyvind på lynskarpe analyser, uvanlige vinklinger og nytekning innen olje og miljøspørsmål. Velkommen på foredrag og juleavslutning onsdag 10. desember kl 18.00
-
Åpningstider og juletreff i desember 2025
Kom innom Frivilligsentralen og delta på førjulshygge! Hver torsdag (hele året) har vi Torsdagskaffen kl 12, åpen for alle. I desember har vi 3 torsdagstreff med julehygge, kaffe og kake: Foredrag Leve-hele-livet (4. desember), Gløggfest med papperkaker (11.desember) og Nissens Julegrøt (18.desember).
-
OMBRUKSUKAs sykurs starter mandag 24. november, meld deg på!
Hver høst arrangeres OMBRUKSUKA i Oslo, en hyllest til gjenbruk, redesign og miljøvennlig forbruk. Du kan delta på kurs og aktiviteter i hele byen, se egen link til Bymiljøetaten. Bor du i bydel Nordre Aker og er over 14 år? Da kan du delta på kurs hos oss, helt gratis! Frivilligsentralen Grefsen Kjelsås har 7 ulike kurs på 4 dager innen søm, redesign, ombruk og reparasjon. Meld deg på, først til mølla!







